+371 2 9554155

[email protected]

зима лето

МАГАЗИН

  

Labāk tomēr pirkt…

Šodien, kad kalnu slēpošanas uzņēmumi piedāvā kvalitatīvu inventāra nomu, veikali -pilnu inventāra klāstu, nopietni jāizvērtē, vai inventāru nomāt vai pirkt. Par inventāra pirkšanu rekomendēju sākt domāt, ja braucam vairāk kā 10 reizes sezonā Latvijā un vairāk kā 1 reizi sezonā uz Eiropas kūrortiem.

Kādu inventāru izvēlēties?

Visi slēpošanas inventāra ražotāji attīstās salīdzinoši līdzīgi, regulāri ieviešot arvien jaunākus tehnikas sasniegumus. Kas agrāk bija ekstra, tas tagad jau ir iestrādāts bāzes modelī. Vispārīgi inventāru, gan slēpes, gan zābakus var iedalīt 3 klasēs. Ekonomiskā klase piemērota iesācējam un braucējam, kas ar slēpošanu nodarbojas salīdzinoši reti. Zemāka cena piesaista tos, kas slēpošanas inventāram ir ar mieru atvēlēt mazāk līdzekļus. Vidējās klases inventārs jau ir aprīkots ar dažādiem uzlabojumiem. Slēpēm ir antivibrācijas sistēmas; elastības un stingrības kompromiss dažādiem sniega segumiem; pēdas plāksne, kas nodrošina precīzāku slēpju izliekšanās rādiusu pagriezienos. Vidējās klases slēpju zābakiem tiek izmantotas labākas zābaku iekšējās zeķes; slēpošanas - staigāšanas režīms; precīzāka zābaku „klipšu” konstrukcija; stingrāks pats zābaks. Šo klasi izmanto braucēji, kas aktīvi slēpo, tie, kas cenšas apgūt arvien jaunus un jaunus slēpošanas paņēmienus. Augstākās klases inventāram pamatā ir vēl vairāk uzlabotas vidējās klases inventāra īpašības nedaudz pieliekot klāt mazus knifiņus. Augstākās klases inventārs tiek specializēts dažādiem sniega tipiem un dažādiem braukšanas stiliem. Šo inventāru izvēlas slēpošanas eksperts vai tas, kurš par tādu vēlas kļūt. AAC instruktori noteikti palīdzēs ar inventāra izvēli!

Mazlietotu vai Jaunu?

Mazlietotu vidējās klases inventāru var nopirkt par tādu pašu naudu, kā jaunu ekonomiskās klases inventāru. Tas bieži liek aizdomāties un izvēlēties labāku inventāru neskatoties uz tām 5 skrambām. Labi sagatavota slīdvirsma lietotai slēpei vienmēr ir labāka, nekā jaunai slēpei no rūpnīcas…

Kam ticēt?

Latvijā ir ļoti daudzi slēpošanas inventāra tirgotāji un vēl vairāk „ekspertu”. Kam lai uzticas inventāra iegādē? Viennozīmīgi lielāki speciālisti ir tajos veikalos, kur pārdod tikai slēpošanas inventāru, tajos, kur pārdevējs var izrādīt visu inventāra klāstu apstiprinot to ar katalogu. Ja pārdevējs var bez cenas atšķirības nosaukt vēl kādas 3 citas atšķirības, tad esat drošās rokās.

ROSSIGNOL:

AAC jau 10 gadus pārdod jaunu un lietotu franču Rossignol inventāru. Paralēli šim ražotājam ir izmēģināti, bet diemžēl atmesti daudzi citi. Rossignol ir bijis pārāks vairākos segmentos:

  • kvalitāte;
  • izturība;
  • ilgmūžība;
  • resurss;
  • liels modeļu klāsts;
  • multiražotājs - slēpes, stiprinājumi, zābaki, nūjas, ķiveres, brilles, viss apģērbs utt.
  • patentētas novitātes, "DUALTEC"…
  • AAC par ROSSIGNOL var izstāstīt pilnīgi visu!

Inventāra izmēri:

Te var domas dalīties vairākiem ekspertiem, bet visi būs vienis prātis – ja ir iespēja izmēģināt nomas inventāru, to pamainīt, tad vislētāk, visātrāk un visprecīzāk varam nonākt līdz sev vēlamajam modelim un izmēram. Slēpes atkarībā no braucēja stāža, svara un braukšanas stila izvēlas 5-20cm zem sava auguma. Slēpju stiprinājumus izvēlas piemērotus slēpes modelim, braucēja svaram un braukšanas stilam. Plaši izplatītajās slēpju stiprinājumu skalās vajadzētu izvēlēties pāris vienības virs braucēja svara. Slēpju zābakus vēlams izvēties no tās pašas klases, kur izvēlētas slēpes. Zābakiem jābūt tieši kājas izmērs, tie nedrīkst būt pa lielu, vai spiest. Kājai zābakos jābūt stingri pievilktai, bet ne pārvilktai. Slēpju nūjas izvēlas tik garas, lai roka, kas satvērusi un atbalstījusi nūju pret zemi, būtu taisnā leņķī. Noteikti jāņem vērā sniegā iedurtā nūjas daļa.

Montāža un regulēšana.

Ja esi iegādājies kalnu slēpošanas inventāru, Tev noteikti būs nepieciešama meistara palīdzība, kas veiks slēpju stiprinājumu montāžu uz konkrētu slēpju zābaku lielumu. Ar šo uzdevumu labāk pašam nenodarboties, jo montāžas noteikumi dažādiem modeļiem atšķiras un pat skrūve salīdzinoši plānā slēpē ir jāmāk ieskrūvēt, lai nenāktu ārā. Pēc montāžas slēpju stiprinājumi jāregulē ņemot vērā braucēja svaru, pieredzi un braukšanas stilu. Bieži slēpju stiprinājuma priekšējās daļas regulējums atšķiras no stiprinājuma aizmugurējās daļas regulējuma. To labs meistars ņems vērā! Pareiza montāža un regulēšana ir ļoti svarīga braucēja drošībai. Izvēlies AAC meistaru!

Kopšana.

Kalnu slēpošana būs kvalitatīvāka un inventārs kalpos ilgāk, ja pareizi to glabāsim, transportēsim un kopsim. Glabāt inventāru labāk ir sausā, vēsā vietā. Slēpes ieteicams sastiprināt ar speciālām saitēm vienu slīdvirsmu pret otru. Transportēt uz kalnu labāk slēpes automašīnas slēpju kastē vai vēsā vietā, bet zābakus tieši otrādi – siltumā. Ja ir sanācis otrādi, tad slēpes pirms braukšanas nedaudz jāatdzesē un zābaki kafejnīcā nedaudz jāuzsilda. Tūlīt pēc slēpošanas slēpes jānoslauka. Mājās gan slēpes, gan zābaki jāžāvē, pat izņemot zābaku iekšējās zeķes. Sezonas beigās vēlams inventāru servisā ievasarot, kur uz ilgstošāku glabāšanu apstrādā slīdvirsmu un atlaiž stiprinājumus. Sezonas sākumā inventāru nepieciešams pārbaudīt, ja nepieciešams, noregulēt.

 
 

Facebook

ПОДАРОЧНЫЕ

РАБОТАЕМ